Kumaş Kaplı Akustik Panel

AnasayfaKumaş Kaplı Akustik Panel

Kumaş kaplı akustik panel, ön yüzeyi ses emici akustik kumaş ile kaplanarak mekanda farklı akustik tasarım elde etmenize olanak sağlar. Ön ve arka yüzeyine birden kumaş kaplanabilen akustik paneller tavanlarda asılı olarak monte edildiği durumlarda akustik baffle adını almaktadır. 0.90 – 1.00 NRC değerlerindeki akustik kumaş panelleri mekan veya yapılarda oluşan seslerin frekansları, dalgaların tavan ve duvara çarpması sonucu rezonansa girmesini önleyen ortamdaki ses kalitesinin netleşmesini sağlayan yüzeyi kumaş kaplı özel panellerdir.

Akustik Kumaş Kaplama

Akustik kumaş kaplı paneller ortamda ses absorbe sağlayan özel ürünlerdir. Bir çok büyük ve küçük salonların kullanılabilen, renk alternatifli yüzeyi kumaş kaplı içerisinde cam yünü olan panellerdir.

Kumaş Kaplı Akustik Panel

Duvar ve tavanlarda kolaylıkla uygulaması yapılabilen kumaş kaplı paneller yapıştırıcı veya vidalama işlemleriyle uygulanabilmektedir. Özel ölçü ve ebatlarda üretimini gerçekleştirmekteyiz.

Kumaş Kaplı Panel

Akustik kumaş kaplı paneller uygulama şekillerine göre farklı olarak adlandırılabilmektedir. Genel olarak 20 mm ve 40 mm kalınlıklarda farklı kenar profilleri ile üretilmektedir.

Kumaş kaplı paneller piyasada çok tercih edilen ve renk seçenekleri geniş olan akustik ürünlerdir. Ses sorunlarının çözümlenmesinde performansı en üst düzeyde olan malzemelerdir. Dekoratif olan kumaş kaplı paneller mekanlarda modern bir görünüm sağlamaktadır. Panellerin renkli olması daha güzel bir görünüm sağlamaktadır.

Kumaş Kaplı Akustik Paneller

Akustik Ses Yalıtım Paneli

Akustik Panel

Kumaş Kaplı Akustik Panel Özellikleri

Kumaş kaplı panellerin kalınlıkları 20 mm ve 40 mm dir. İstenilen ebatlarda üretilebilmektedir. Yüzeyinde kaplı olan kumaş dayanıklı bir malzemedir ve aşınmaz. Renkleri solmamaktadır. Kenarları boya ile güçlendirilmiştir.

Enstrüman – çalgı odası, prova odası, ev sinema odası, stüdyo, ses kayıt odası, reji odası, müzik odası, bateri odası gibi ve benzeri bir çok mekanda kullanılan ve akustik performansı üst düzey olan panellerdir.

Akustik Ses Yalıtımı

Akustik Yalıtım

Akustik Kumaş Kaplama

akustik sünger akustik ses izolasyon ses yalıtımı akustik panel ses yalıtım malzemeleri